چهار شنبه 2 بهمن 1398 23:29

قیمت حواله، روزانه ساعت 11 به وقت ایران در سایت صرافی زند اعلام می گردد

نوعقیمت خریدقیمت فروش
دلار امریکا  13350
یورو  14800
دلار استرالیا  9400
لیر ترکیه  2320
ریال عربستان  3600
کرون دانمارک  1970
کرون سوئد  1400
فرانک سوئیس  13700
ین ژاپن  121
دینار بحرین  35000
دینار کویت  43500
ریال عمان  34500
کرون نروژ  1490
پوند انگلیس  17000
درهم امارات  3660
دلار کانادا  10600
آرشیو
نوع تبدیل
مقدار
نوع
ساعت کشورها
اهداف صرافي زند

برخی شرایط و مقررات مهم در صرافی زند
به منظور آشنایی با شرایط صرافی زند و همچنین آگاهی بیشتر قبل از انجام هرگونه معامله ای، چکیده ای از اطلاعات مهم و شرایط این صرافی که در فرم پذیرش مسئولیت نیز به آن اشاره شده است به شرح ذیل ارائه می گردد:

    علاقه مندان به ارسال حواله توسط صرافی زند، ابتدا باید جزء مشتریان ما شده و از ما شماره مشتری دریافت کنند.
    برای مشتری شدن و دریافتشماره مشتری ارسال مدارک جهت احراز هویت و ثبت در سوابق الزامی است.
    صرافی از انجام حواله ی مشتریانی که مدارک آنها ناقص است، معذور می باشد.
    به منظور آگاهی از دلیل ارسال حواله توسط مشتری، مشتریان باید علاوه بر تکمیل فرم درخواست حواله ارزی نسبت به ارسال پروفرما اینویس (Proforma Invoice) به بخش فروش، نیز اقدام نمایند. بدیهی است در غیر این صورت صرافی هیچگونه تعهدی در قبال درخواست مشتری نخواهد داشت.
    مشتریان صرافی زند موظفند مشخصات دقيق گيرنده/ذينفع (Beneficiary)را اعلام نمايند. بديهی است كه در صورت هرگونه اشتباه یا عدم اعلام صحیح اطلاعات از سوی مشتری، کلیه عواقب احتمالی بر عهده مشتری بوده و هزینه های پیگیری و اصلاحیه از وی دریافت می گردد.

    نرخ های سایتِ صرافی زند، نرخ آخرین حواله انجام شده در صرافی زند می باشد و ملاک انجام حواله نمی باشد. ملاک تعیین نرخ، قطعی کردن آن با واحد فروش توسط تلفن یا ایمیل می باشد.
    واریز کننده وجه به حساب صرافی باید همان درخواست کننده حواله ارزی باشد. به عبارت دیگر درخواست کننده حواله ارزی و واریزکننده وجه به حساب صرافی باید یک شخص (حقیقی / حقوقی) باشد.
    صرافی برای انجام حواله در استفاده از خدمات بانكهای واسط / موسسات مالی در هر كشوری به انتخاب خود آزاد است.
    مشتریان موظفند کلیه شرایط و قوانین فروشنده کالا و خدمات/گیرنده وجه را قبل از ارسال وجه برای ایشان، بررسی نمایند. این شرکت فقط مسؤلیت ارسال وجه یا حواله را دارا می باشد و در قبال باز پس گیری یا استرداد آن هیچ مسؤلیتی را متقبل نخواهد شد.در صورت درخواست ابطال و برگشت حواله توسط متقاضی کلیه هزینه ها و کارمزدهای ارسال و دریافت، کسر و مابقی به ارسال کننده (مشتری) عودت داده می شود.
    حواله های ارزی فقط در صورت تاییدیه برگشت بانک یا کارگزار مربوطه، از نظر صرافی برگشتی در نظر گرفته می شوند و لذا مشتری باید مستندات لازم را برای اثبات برگشت حواله به صرافی زند ارائه دهد.
    صرافی در رد یا قبول کلیه در خواست ها اختیارات تام دارد.
    چنانچه وجه حواله ارزی صادره جهت امور سیاسی، نظامی، انرژی هسته ای، کالاهای دوگانه (مصرفی) و سایر موارد متناقض با قوانین بین المللی باشد، مسئولیت آن به عهده خود مشتری است.
    در صورت برگشت حواله به هر دلیل ( صحیح نبودن اطلاعات حساب گیرنده، قوانین بین المللی پولشویی و قوانین تحریم ایران در حوزه بین الملل ) کارمزد بانکی مربوطه ازمبلغ حواله کسر شده و مابقی وجه حواله مربوطه به مشتری مسترد خواهد شد. مشتریان باید مد نظر داشته باشند که برای مثال اگر دلار از صرافی خریداری کرده باشند پس از کسر هزینه ها از مبلغ اصلی حواله ایشان، به مقدار دلار باقی مانده از صرافی بستانکار می باشند و لذا طبق در خواست مشتری این مبلغ به نرخ روز (همان روزی که دلار به ریال تبدیل میشود) محاسبه شده و به مشتری استرداد می گردد.
    صرافی زند، شرکت سرمایه گذاری و کارگزار (بورس) نمی باشد و فقط به عنوان صرافی، انتقال دهنده ی وجه شماست.

w